Istanbul Ferrous and Non-Ferrous Metals Exporters' Association

Endüstriyel Tasarım Yarışması

Yarışma detaylarını ve takvimini keşfedin!


...

İMMİB olarak amacımız katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, ihracata yönelik rekabet gücünün arttırılmasıdır.

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları, Genel Sekreterliğimiz tarafından, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, ihracata yönelik rekabet gücünün arttırılması amacıyla düzenlenmektedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) işbirliğiyle bu yıl 18. si düzenlenecektir.

İlk düzenlendiği 2005 yılından itibaren tasarım ve iş dünyasında yoğun ilgi ile karşılanan yarışmalar önemli başarılar elde etmiştir. Seçici Kurul üyeleri arasında ünlü tasarımcıların, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu profesyonellerinin, Türkiye ve dünyada marka olmayı başarmış sektör kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin ve İMMİB yetkililerinin yer aldığı yarışmalara 17 yılda 5200'den fazla proje başvurusu alınmış, 520'den fazla proje ödüllendirilmiştir.

Her sene birbirinden yaratıcı ve yetenekli tasarımcı ve öğrencilerin katılım gösterdiği yarışmalarımız, sanayicilerimiz ve basın yayın kuruluşlarınca da ilgiyle karşılanmaktadır. Yarışmalarımıza katılan bazı eserler üretime geçme şansını yakalarken, proje sahibi tasarımcılarımız da ihracatçı firmalarımızda istihdam edilme imkânına kavuşmaktadır.

İMMİB söz konusu yarışmalarda dereceye giren projelerin prototiplerini yaptırarak, yurt içi ve yurt dışında pek çok fuarda sergileyip sanayici ve tasarımcıyı aynı platformda buluşturmaktadır. Bu bağlamda her yıl yarışma birincileri İMMİB' in milli katılım organizasyonu ile katıldığı, dünyanın en büyük mutfak ve ev eşyaları fuarı olan Frankfurt Ambiente Fuarında konuk edilmektedir. Ayrıca Ticaret Bakanlığının yarışmamıza sunduğu kontenjan kapsamında bu güne kadar 75 tasarımcı eğitim ve yaşam masrafları karşılanarak yurt dışında burslu eğitime gönderilmiştir. Türk tasarım ve tasarımcısını desteklemeye devam etmeyi amaçlayan İMMİB, ileriki yıllarda da benzer faaliyetlerin sürdürülmesini hedeflemektedir.


İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları
websitesini keşfedin!

...

BASIN BÜLTENİ_Endüstriyel tasarım yarışmasının kazananları ödüllendirild revize.docx

Download File
...
...
...
...
...