Sosyal Medya

Birlikte Tasarlayalım Tasarım Yarışması

Birlikte Tasarlayalım Tasarım Yarışması

Birlikte Tasarlayalım Tasarım Yarışması

Genç tasarımcıların sektör deneyimini artması ve ortaya çıkan yeni tasarım ürünleri firmalar tarafından hayata geçirilmesi için amaçlayan yarışma 2021 yılında metalden mamul ürünler için faaliyetlerini sürdürmektedir.

2017 yılında metal hırdavat sektörü kapsamında birincisi gerçekleştirilen yarışmada 11 firma, danışman ve genç tasarımcılar ile çalışarak 3,5 ayda firmaların ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler tasarladı. Ortaya çıkan tasarımların üretim hakları ve prototipleri firmalara ait oldu. 

Tescil belgeleri, danışman tasarımcı ücretleri ve prototip masrafları İDDMİB tarafından karşılandı. Genç tasarımcıların sektör deneyimini artması ve ortaya çıkan yeni tasarım ürünleri firmalar tarafından hayata geçirilmesi sağlandı. Proje 2018 yılında ev eşyaları sektörü için faaliyet göstererek 11 tasarımcı ödüle layık görülmüştür.

Birliğimiz tarafından üyemiz firmalar ve genç tasarımcıların eşleştirilerek yeni tasarım ürünleri hayata geçirdiği Birlikte Tasarlayalım Tasarım Yarışması, 2021 yılında Metalden Mamul Ürünler sektörlerine yönelik olarak üçüncü defa gerçekleştirilecektir.

Bahse konu yarışma sürecinde her bir firma için 1 yarışmacı tasarımcı ve 1 danışman tasarımcı görevlendirilecek olup, toplam üç aylık sürede tamamlanması planlanan nihai tasarımlar ve prototipler Birliğimiz tarafından organize edilecek jüri toplantısında değerlendirilerek, ödüle layık bulunan tasarımcılara toplam 60.000 TL değerinde maddi ödül dağıtılacaktır.

Proje sonunda ortaya çıkan tasarımların üretim hakları ve prototipleri katılımcı firmalara ait olacak olup, tescil belgeleri, danışman tasarımcı ücretleri ve prototip masrafları Birliğimiz tarafından karşılanacaktır. Firmalarımızın genç tasarımcılarımıza yalnızca 4.000 TL tasarım bedeli ödemesi gerekmektedir.

 

Projeye katılım kontenjanla sınırlı olup, projede yer almak isteyen üyelerimizin en geç 1.11.2021 tarihine kadar aşağıda yer alan link üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Linki: https://forms.gle/h5FkMcdQ4qTYWZX67

Detaylı bilgi için :

Funda OKTAY- 0212 454 0883

 

*Katılım kontenjanı 10 ile sınırlı olup, firmaların katılımına sektör kontenjanları, başvuru önceliği ve tasarlanması istenen ürün niteliklerine göre Birliğimiz tarafından karar verilecektir.

Foto Galeri

Site Design & Technology by
http://sirius.com.tr/