Sosyal Medya

ABD Sanal Genel Ticaret Heyeti

ABD Sanal Genel Ticaret Heyeti

ABD Sanal Genel Ticaret Heyeti

Haberler ve Duyurular

Sayın Üyemiz;

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliğinden alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 26 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) yönelik bir Sanal Genel Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, ABD'den iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu sanal genel ticaret heyetimiz başta demir ve demir dışı metaller, halı, hazır giyim, otomotiv, mobilya, kağıt ve orman ürünleri olmak üzere, ilgili sektörlerde iştigal eden azami 25 firmamızın katılımı ile gerçekleşecektir.

Bahse konu sanal genel ticaret heyetimize katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 16.30'dur. Son başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 25 firma kontenjanının dolması halinde başvuruların alımı son başvuru tarihinden önce sonlandırılabilecektir.

Heyete ön başvuru için https://delegations.tim.org.tr/event/usa-2021/company/register internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair bir ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecek olup, heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 2.975,00-TL tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi gerekmektedir.

ABD Sanal Genel Ticaret Heyeti kapsamında;

 - Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

- Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

- Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir; heyete katılım katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

- Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

- B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

Etkinlik Taslak Programı

  • 26 Nisan 2021 Pazartesi- Webinar (Zoom programı aracılığı ile- https://zoom.us/)
    * Saat detayları netleştirildiğinde, www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında bilgi paylaşımı paylaşılacaktır.
  • 26-30 Nisan 2021- İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile- https://zoom.us/)

Ayrıntılı Bilgi

Kemal Batuhan YAZICI: [email protected], 0212 454 00 90

Fadime Nebile MERCAN: [email protected], 0312 472 05 60

DİĞER HABERLER

TİM Endonezya (Cakarta) Ticaret Heyeti 30 Kasım - 3 Aralık
TİM Endonezya (Cakarta) Ticaret Heyeti 30 Kasım - 3 Aralık
Detaylı Bilgi
Çin E-Ticaret Pazarı Eğitim Programı
Haberler ve Duyurular
Detaylı Bilgi
CASTFORGE 2022 FUARI MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU
Haber ve Duyurular
Detaylı Bilgi
Site Design & Technology by
http://sirius.com.tr/