Sosyal Medya

LME Depoculuk Faaliyetleri ve Fiziksel Ticaret Eğitimi Hk.

LME Depoculuk Faaliyetleri ve Fiziksel Ticaret Eğitimi Hk.
Other

LME Depoculuk Faaliyetleri ve Fiziksel Ticaret Eğitimi Hk.

LME Depoculuk Faaliyetleri ve Fiziksel Ticaret Eğitimi Hk.

Sayın Üyemiz,

1877 yılında ilk olarak bakır ile faaliyet göstermeye başlayan Londra Metal Borsası (LME)’nda; alüminyum, nikel, çinko gibi 9 farklı metal işlem görmekte olup, günümüzde LME fiyatları dünya metal piyasasının %98’ine referans fiyat oluşturmaktadır. LME; düzenlediği eğitim programları ile metal ve finans piyasaları, metal fiyatları, piyasa işleyişi hakkında bilgiler aktarırken; fiyat ve risk yönetimi hususunda da firmalara bakış açısı kazandırmaktadır.

Genel Sekreterliğimiz bünyesinde yer alan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından; 3-5 Nisan 2023 tarihleri arasında “Londra Metal Borsası depoculuk faaliyetleri ve fiziksel ticaret” konusunda online bir eğitim düzenlenecektir. Düzenlenecek eğitim ile LME işleyişi ve düzenlemeler, depoculuk faaliyetleri, fiyatlar, futures ve forward sözleşmeleri, fiziksel ticaret konularında katılımcılara LME eğitmeni Emma Jenkins tarafından bilgiler aktarılacaktır.

Eğitime katılmak isteyen katılımcıların, katılım taleplerini iletmelerini teminen; 16 Şubat 2023 Perşembe saat 17.00’ye kadar https://tinyurl.com/lmeegitim anketine kayıt yapılması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederiz.

 

LME Depoculuk Faaliyetleri ve Fiziksel Ticaret Eğitimi

Eğitim Tarihi ve Süresi: 3-5 Nisan 2023 - 2,5 gün

Eğitim Saatleri: 10.00-13.30 ve 14.30-17.30

Eğitmen: Emma Jenkins

Eğitim Dili ve Plaformu : İngilizce- Online

Katılım Bedeli: 315£

Ödeme için IBAN: TR32 0001 5001 5804 8016 2887 87

Eğitim Konu Başlıkları: History, background & role of the LME, LME contracts, LME futures terminology, LME prices, The forward curve explained, Carries, Borrowing and Lending, Clearing, LME Options Terminology, Physically Settled Traded Options, LME Warehouses, LME Brands, Regulation of the LME

İletişim: Zeynep Çırakoğlu

Telefon: +90 212 454 09 06

Email: [email protected]

 

Katılım kontenjanla sınırlı olup, katılım için başvuru tarihi esas alınarak eğitim faaliyeti gerçekleştirilecektir.

 

Site Design & Technology by
http://sirius.com.tr/